Tak nám zase se... na hlavy

15. listopadu 2009 v 20:25 | Vejce
Tak nám zase se... na hlavy...
Zapnu televizi a pokud zrovna éterem neduní muzika z Bandy, kde se nám statečně baví zlatá mládež a plní kasičku místní věrchušky, tak slyším i komentář k tomu, kdo si zrovna kde koupil titul, ztratil index, nebo úspěšně ukradl milióny z evropských dorací na předražený palác sportu či kilometry dálnice.
Dvacet let po sametové revoluci se u nás rozpíná strach z toho, říct vlastní názor na dění v našem okolí, jako ovce sekundujeme místním pohlavárům ze všech koutů politického spektra při nehorázném rozkrádání veřejných a obecních financí. Za těch dvacet let se se naděje na kultivaci politického života změnila ve skepsi a depresi z toho, co si u nás dovolí bosové místních mafií, kteří stačili zprivatizovat všechny možné i nemožné atributy společnosti, ať už je to policie, justice či samospráva. To, co si kmotři místní mafie dnes dovolí, si snad nedovolí ani ostřílení chlapci z Cosa nostry. Směs arogance, drzosti a bezcharakternosti, kterou nám dnes a denně předvádí je smrtelná a více či méně zasahuje všechny činnosti ve městě. Na co čekáme? Kam to ještě necháme dojít? Pomníčky jejich drzosti jsou přece jasně pojmenovatelné - privatizace bytového fondu, výstavba trolejbusových tratí, prapodivné stvoření bytových zpráv na klíč lidmi z městského úřadu, ztracené dotace z městských lázní, zmanipulovaná likvidace bytového podniku, předražená výstavba sportovního areálu na Vinohradech, podivné prodeje nemovitostí vyvoleným, podivné zakázky a pronájmy spřáteleným subjektům, výstavba zrůdného komplexu na Palackého ulici a další a další. Kdy to skončí? Nebo lépe - kam až to necháme zajít? To se nenajde skutečná politická opozice vůči paktu levopravých vládců města? Co občanská společnost, to v tomhle městě není nikdo, kdo by se postavil nadutosti současných vládců města? To je smutné...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Urban Jan Urban | 16. listopadu 2009 v 21:39 | Reagovat

No, je to těžké. Oranžády mají svůj fanclub, modroptáci mají svůj fanclub. Tyto fancluby nemusejí být až tak početné, pokud se podaří nějakých 80 procent občanstva otrávit natolik, že se nehodlají podílet na frašce zvané "volby". Měli jsme vládu jedné strany, máme vládu jedné strany - strany bossů, rovnoměrně rozdělených mezi čssd a ods. Cesta z toho je, ale zatraceně pracná, těžká, náročná. Přesvědčovat, poukazovat, tepat, zveřejňovat, nesouhlasit, upozorňovat, zajímat se, ptát se - a znovu zveřejňovat, poukazovat atd. Mnoho pomáhá např. i veřejnoprávní televize, Reflex aj. Není to marný boj, jak ukazuje příklad Mostu i mnoha menších obcí, kde prostě ukázali mafii ODSČSSD záda a zvolili si něco jiného. Takže dobrá zpráva: jde to! Špatná zpráva: nejde to bez lidí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama